پاورپوینت تاریخچه ساخت خودرو ومعرفی سیستمهای ایمنی خودرو

مطالب دیگر:
📝اصطلاح نامه روانشناسي و آشنایی با مفاهيم واژگان روانشناسي📝آشنایی با سابقه تاریخی و آثار باستانی و معماری شهر اصفهان📝آشنایی با شرکت تولیدی و صنعتی اصفهان قیر📝اشنایی با اعجاز اعداد در قرآن📝مروری بر برخی اعجاز قرآن از نظر علوم روز📝بررسی اعتياد به اينترنت و سلامت رواني و درمان آن و مروری بر روانشناسي و آسيب شناسي ارتباطات ا📝آشنایی با اختلالات اضطرابی و انواع و درمان آنها📝آشنایی با قانون و اصول و مقدمات تجارت الکترونیک📝آشنایی با اعتماد بنفس و برنامه هایی برای رشد عزت نفس بچه ها و مروری بر روش برخورد با مشکل📝آشنایی با اصول و اهداف و روشهای آبیاری📝آشنایی با اضطراب امتحان و انواع و نشانه های آن📝آشنایی با اصول كار و عیب یابی و تعمير مانيتورهاي CRT📝آشنایی با اصول و مباني مدل تعالي EFQM و وظابف كاركردي هر يك از اجزاي مدل📝آشنایی با اصل قانوني بودن جرم و مجازات و آثار آن📝آشنایی با اصول جديد استرداد مجرمين و بررسى مجازات مجرمین سیاسى📝آشنایی با اصول آرماتور گذاری ( پی ، دیوار، ستون )📝آشنایی با کاندوم و انواع و نحوه استفاده آن📝آشنایی با پیدایش و علم اعداد و سرگذشت ریاضی📝آشنایی با آفات و بیماریهای زیتون و کنترل آنها📝آشنایی با نشانه های انواع آفات وبیماریهای سبزیجات و مبارزه با آنها📝آشنایی با آفات مهم گندم و مديريت كنترل آنها در ايران📝آشنایی با گیاه آفتابگردان و کدو و ذرت و ترکیبات شیمیایی و کاربرد و خواص آنها📝آشنایی با سیستم و بافت عصبی و اجزای آن📝بررسی گیاه آفتابگردان و خواص و موارد استفاده و کاشت آن📝بررسی مدیریت خود و افزایش بهره‌وری شخصی و مدیریت استرس و بهبود عادتهای کاری و مدیریت زمان
این پاورپوینت در مورد تاریخچه ساخت خودرو ومعرفی سیستمهای ایمنی خودرو در 65 اسلاید می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات65حجم3/238 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل تاریخچه اتومبیل ها اتومبیل وسیله ای است که در عصر حاضر زندگی بشر را دچار دگرگونی کردهتاریخچه ساخت خودرو و معرفی سیستمهای ایمنی خودرو|وی آی|vil1
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : پاورپوینت تاریخچه ساخت خودرو ومعرفی سیستمهای ایمنی خودرو

این پاورپوینت در مورد تاریخچه ساخت خودرو ومعرفی سیستمهای ایمنی خودرو در 65 اسلاید می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات65حجم3/238 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کاملتاریخچه اتومبیل ها

اتومبیل وسیله ای است که در عصر حاضر زندگی بشر را دچار دگرگونی کرده و نزد همه شناخته شده است، ابداع اتومبیل به شخص خاصی بر نمی گردد بلکه به مرور زمان این وسیله دچار دگرگونی شده تا تبدیل به شکل و تجهیزات امروزی گردیده است . در سال 1600 سیمون ستوین هلندی یک ارابه بدون اسب ساخت که نیری خود را از بادبانهایش می گرفت که توانایی حمل 28 نفر را داشت و مسافت 68 کیلو متری را در 2 ساعت می پیمود . در سال 1840 ارابه ای در فرانسه اختراع شد که با نیروی فنر های بزرگی شبیه فنر ساعت حرکت میکرد که به خاطر داشتن سرعت زیاد همان روز آزمایش متوقف شد.

شروع صنایع اتومبیل سازی با اختراع موتور احتراقی در سال 1860 میلادی به وسیله یک نفر بلژیکی به نام اتی ین لونوار آغاز گردید و بعد از آن با پی بردن به نیروی موتور احتراقی روند تکاملی در این صنعت با سرعت بسیار زیادی ادامه یافت . در سال 1874 میلادی شخصی به نام زیگفرید مارکوس در شهر وین موتور چهار سیلندری ساخته و بر روی یک گاری کوچک نصب کرد ، این وسیله نقلیه با نیروی بخار کار می کرد.

انواع سیستم های ترمز ( ABS و EBD) و پایداری خودرو ESPایمنی؛ اولین قربانی كاهش هزینه‌ها...

این در حالی است كه اكثر خودروهایی كه در كشور تولید می‌شوند از وجود سیستم‌های ایمنی مثل ترمز ABS و ایربگ محروم هستند و تنها برخی از آنها با سفارش متقاضی خودرو و با پرداخت هزینه بیشتر نسبت به سایر خودروها مجهز به این سیستم‌ها می‌شوند.

سیستم‌های نوین مانند ABS، ESP و EBD با افزایش پایداری و فرمان‌پذیری و... در زمان حادثه تا 40درصد از بروز تصادفات جلوگیری می‌كند.

سیستم های ایمنی به دو دسته تقسیم می شوند.

سیستم های فعال:

این سیستم ها در هنگام حرکت خودرو فعالند وشرایط دینامکی خودرو را برای پیشگیری از بروز تصادف،کنترل می کند.برخی از این سیستمهای فعال عبارتند از :

ABS : سیستم ترمز ضد قفل هنگام قفل کردن چرخ ها فشار ترمز را برای افزایش کارایی سیستم ترمز، کاهش میدهد.
ASR : این سیستم، امکان استفاده بهینه از اصطکاک سطح جاده را در حالت شتاب گیری برای خودرو فراهم می کندیاآنتی پاتیناژ (ETC ; TC ;TSC ;ASR)
EBD : سیستم هماهنگ کننده نیروی ترمز، نرم افزاری در حافظه ABS است و کنترل مجزای چرخها را در هنگام قفل کردن بر عهده دارد.
ESP : عملکرد این سیستم در این مقاله به طور مفصل بررسی می شود. از سویتولید کنندگان مختلف نامهای مختلفی استفاده می شود مانند:

( ESP ;MSR ;PSM ;ESC ;DSC ;VDC ;ASC ;VSC)

سیستم های غیر فعال :

از این سیستم ها در کاهش تصادفات خطرناک استفاده می شود و عبارتند از :

کمربند
کیسه هوا
فیوز قفل كن

ترمز( ABS (ABS= Anti Blocker System

ترمزهای Abs در بیان ساده دستگاهی الكترونیكی هستند كه در هنگام ترمزگیری باكنترل فشار (قطع و وصل كردن فشار) هیدرولیك در كسری از ثانیه ارتباط لنت را با دیسك یا كاسه برقرار و قطع می‌كنند و تكرار سریع و مداوم این عمل باعث از میان رفتن حالت بلوكه كردن یا قفل كردن ترمزها می‌شود.

اهمیت این گونه ترمزها نیز بیشتر در سطوح خیس و لغزنده یا ترمزگیری در سرعت‌های بالا بیشتر نمایان می‌شود. در این گونه موارد راننده از كنترل كامل بر روی وسائل نقلیه خود برخوردار است و اما شاید بتوان گفت تنها نكته منفی در مورد ترمزهای Abs صدای نسبتا شدید آنها در هنگام ترمزگیری بر روی سطوح بسیار لغزنده است.

این صدای لرزان كه به درون كابین نفوذ می‌كند و زیر پدال ترمز حس و شنیده می‌شود راننده‌ای را كه تجربه ترمزگیری در این شرایط ندارد به اشتباه می‌اندازد كه احتمالا قسمتی از سیستم ترمز خودرواش در حال خرد شدن است و به همین دلیل راننده ممكن است به اشتباه از فشار پای خود بر روی پدال ترمز بكاهد.

یک مفهوم کلی از ترمزهای ضد قفل ABS

تئوری ترمزهای ضد قفل بسیار ساده است.یک چرخ در حال لیز خوردن(به طوری که سطح تماس تایر نسبت به زمین سر بخورد) نسبت به چرخی که لیز نمی خورد نیروی اصطکاک کمتری دارد.اگربا اتومبیل خود در یخ گیر کرده باشید می دانید که اگر چرخها بچرخند هیچ نیروی جلو بری به اتومبیل وارد نمی شود زیرا سطح تماس چرخ نسبت به یخ لیز می خورد.

ترمزهای ضد قفل با جلوگیری کردن از سر خوردن چرخ ها در هنگام ترمز کردن،دو مزیت را بوجود می آورند:اول اینکه خودرو زود تر متوقف می شود و دوم اینکه می توان خودرو را هنگام ترمز کردن نیز هدایت کرد.

در ترمز های ضد قفل چهار بخش اصلی وجود دارد:

حسگر های سرعت
پمپ
سوپاپ ها
کنترل کننده

حسگرهای سرعت:

سیستم ترمز ضد قفل باید بداند چه موقع چرخ در حال قفل کردن است،حسگرهای سرعت که در هر چرخ یا در بعضی مواقع در دیفرانسیل قرار گرفته اند این اطلاعات را فراهم می کنند.

دنده هایی که دور تا دور چرخ دنده قرار گرفته اند به هنگام چرخش چرخ دنده یک ولتاژ AC را که فرکانس آن با سرعت چرخشی چرخ دنده متناسب است تولید می کنند این ولتاژ AC در ECU تجزیه و تحلیل و سرعت چرخ محاسبه می شود.سوپاپ ها:

در هر لوله ی ترمز که به هر ترمز می رود یک سوپاپ وجود دارد که با کنترل کننده کنترل می شود،در بعضی از سیستم ها سوپاپ سه حالت دارد:

در حالت اول سوپاپ باز است و فشار از سیلندر اصلی مستقیما به ترمز می رسد
در حالت دوم سوپاپ لوله ی ترمز را می بندد و ترمز را از سیلندر اصلی جدا می کند،این حالت از افزایش بیش از حد فشار ترمز وقتی راننده روی پدال فشار می آورد،جلو گیری می کند
در حالت سوم سوپاپ مقداری از فشار ترمز را کم می کند

پمپ:

چون سوپاپ می تواند فشار ترمز را کم کند باید به طریقی این فشار از دست رفته را جبران کرد واین کاری است که پمپ انجام می دهد.بعد از اینکه سوپاپ فشار را در یک ترمز کم کرد پمپ دو باره فشار ایجاد می کند

کنترل کننده:

کنترل کننده یک پردازنده است که با توجه به حسگرهای سرعت، سوپاپ ها را کنترل می کند.واحد کنترل هیدرولیکی در مجموع اعمال زیر را انجام می دهد

تنظیم ABS
کنترل مداوم کلیه اجزای الکتریکیABS
کمک به تشخیص عیب در تعمیرگاه به هنگام سرویس

ترمز ضد قفل هنگام عمل کردن

انواع مختلف و الگوریتم


"